Позиція НК “Пробій” щодо рішення КДК ГС “ІФАФ” дискваліфікувати Миколу Сікача на 2 матчі

Як стало відомо 09.11.2023 року контрольно-дисциплінарний комітет ГС “Івано-Франківська обласна асоціація футболу” дискваліфікував гравця Народної Команди “Пробій” Миколу Сікача на 2 матчі, розглянувши “кляузу” від ФК “Вільхівці”, пов’язану з інцидентом, що виник під час матчу 12 туру Чемпіонату Івано-Франківської області з футболу сезону 2023/24 ФК «Вільхівці» – НК «Пробій».

Після отримання резулятивної частини рішенням КДК  ГС “Івано-Франківська обласна асоціація футболу” Народна Команда “Пробій” звичайно ж подасть на нього апеляцію, але принагідно хочемо висловити свою позицію щодо даної ситуації.

Микола Сікач – досвідчений футболіст (21.09.1991 р.н.), який захищає кольори нашого клубу з початку 2023 року та є одним з лідерів колективу. Загалом за свою кар’єру Микола провів 300 матчів на професійному та аматорському рівнях, в тому числі за збірну команду Івано-Франківської області в розіграші Кубку Регіонів УЄФА 2018 року.

З початку календарного матчу 12 туру Чемпіонату Івано-Франківської області з футболу сезону 2023/24 ФК «Вільхівці» – НК «Пробій» вболівальники команди господаря матчу, які всупереч регламенту знаходилися на стадіоні «Чайка» розпочали цькування футболіста Миколи Сікача, вигукуючи на його адресу нецензурні вирази та погрози життю і здоров’ю кожного разу, коли той зустрічався з м’ячем.

Хочемо зазначити, що такі дії з боку вболівальників ФК «Вільхівці» відбуваються не вперше, що підтверджується протоколом № 13 засідання Контрольно-дисциплінарного комітету Громадської спілки “Івано-Франківська обласна асоціація футболу” від 25.05.2023.

Також звертаємо увагу на те, що подібне цькування (булінг) є різновидом насильства, що має ознаки кримінального правопорушення. Воно є навмисним, довготривалим (повторюваним) та вчиняється групою осіб, які мають певні переваги стосовно індивіда і відбувається з особистою метою. Психологічне цькування — це злочин пов’язаний з дією на психіку, що завдає психологічної травми шляхом словесних образ або погроз, залякування, якими навмисно спричиняється емоційна невпевненість. До цієї форми цькування можна віднести вербальне цькування, де знаряддям слугує голос (образливе ім’я, з яким постійно звертаються до жертви, обзивання, дражніння, зведення наклепів, поширення образливих чуток та ін.);

Дуже прикро, що замість захисту прав і законних інтересів футболіста КДК ГС “Івано-Франківська обласна асоціація футболу” по-суті став на захист людей, які вчинили дії, що мають ознаки кримінального правопорушення. Народна Команда “Пробій” залишає за свобою право звернутися до правоохоронних органів для внесення відомостей щодо  дій вболівальників ФК “Вільхівці” та бездіяльність посадових осіб цього клубу до Єдиного реєстру досудових розслідувань з метою покарання потенційних злочинців.

Залишити коментар